**** اجتماع آماتور ****

همانند یک ابزار یکپارچه ساز

ابزار یکپارچه ساز


نمایشگاه “ابزار یکپارچه‌ساز” توسط اجتماع آماتور بین 5 تا 14 مرداد 97 در گالری 1 و 2 عمارت روبرو واقع در تهران، ایران اجرا شد.
در گالری 1 فضا به رنگ زرد در آمد و دور تا دور دیوارها متن‌هایی با استنسیل و اسپری نوشته شد. این نوشته‌ها شامل توضیح و امکان‌های فضا، جزوه‌ی تئوریِ اجتماع آماتور و نوشته‌هایی درباره‌ی کنترل، مونتاژ و هک بود. در مرکز این فضا کامپیوترِ سرور قرار داشت که در آن آرشیوِ تهران، قرار داده شده بود. این آرشیو، شامل فیلم‌هایی از تهران است که از سال 95 توسط جامعه‌ی آماتور گرفته می‌شود. به سرور، 4 کامپیوترِ دیگر به عنوانِ یوزر با کابل‌هایی وصل شده بود. مردم می‌توانستند پشت آن‌ها بنشینند، فیلم‌ها را ببینند، فایل‌ها خود را اضافه کنند و با کمکِ یک نرم‌افزار ساده‌ی تدوین (که فیلم آموزشی‌اش نیز روی سیستم‌ها موجود بود) فیلم‌های خودشان را بسازند. بلافاصله پس از پایان تدوین، فیلم به آرشیو مرکزی اضافه شده و به‌وسیله‌ی پروژکتور، روی پرده‌ای در سمتِ چپِ محیط، پخش و به همراهِ فیلم‌های دیگر لوپ می‌شد. در طول 10 روز نمایشگاه، حدود 80 فیلم توسط مردم ساخته شد؛ که بر روی یوتیوب آپلود شده است.
پرده‌ی دیگری در سمتِ راستِ فضا وجود داشت که صفحه‌ی نمایشگرِ 4 سیستمِ یوزر را نشان می‌داد.
در فضای گالری 2 (زیرزمینِ عمارت روبرو)، بک-آپِ نمادینِ آرشیوِ مرکزی قرار داشت. غیر از آن، بر روی یک ال سی دی،  فیلمِ مستقیمِ دوربینِ مداربسته‌ی محیطِ بالا قابل مشاهده بود.

گزارش نمایشگاه : https://www.youtube.com/watch?v=sz-qecbrbTQ&t=544s

شما میتوانید فضای نمایشگاه را از راهِ لینک زیر ببینید

https://www.youtube.com/channel/UCOkXvj01gsU4E1_fpchelbQ

رتردام


Categorized as: کارها

Comments are disabled on this post